"Жодна намальована квітка не існує в природі й геть не нагадує ту, що в реальності віддкидала свою тінь, жодну кольорову суміш я не планувала, вони всі до єдиної народжувались самі на палітрі". Наталія Купчик.
10 жовтня національному музеї Тараса Шевченка відбулося відкриття експозиції “Невидимі сади”, яку майже рік готували кураторки проєкту Наталія Купчик та Дельнара Ель.
Вона об’єднує роботи 124 сучасних українських митців та досліджує взаємозв’язок людини й природи через мистецтво.
Цей проєкт відображає глибинні теми стійкості та відновлення й зосереджуватиметься на двох ключових аспектах: вразливості зникаючих рослин України, що постраждали від війни, та внутрішніх опорах, символом яких є «невидимі сади», приховані в кожному з нас.
Експозиція в рамках проєкту «Невидимі сади» проходить в 6 залах, кожен з яких присвячений окремій темі:
«Зникаючі»
В цьому розділі представлені роботи, які досліджують тему зникаючих видів рослин України, занесених до Червоної книги. Художниці через свої ботанічні роботи акцентують на крихкості та вразливості природи, яка, попри свою силу та витривалість, виявляється беззахисною перед руйнівним впливом війни.
«Внутрішні»
Цей розділ присвячено не просто зображенню природних форм, це відображення того, що природа може бути внутрішньою опорою для людини. У роботах цього розділу рослини виступають як образи духовного відновлення, оскільки навіть у найтемніші моменти життя людина здатна знайти в собі сили для стійкості, відновлення і зростання.
«Невидимі»
Розділ «Невидимі» оприявнює зв’язок людини із природою через тілесність, яка виступає образом нашої зрощеності з навколишнім світом. Художники, представлені в цьому розділі, досліджують складні та багатошарові теми, торкаються глибин людської свідомості, замислюються про те, що відбувається, коли людина залишається наодинці з природою або занурюється у підсвідомість.
«Винайдені»
Зала присвячена внутрішнім опорам, що виражаються у творчості, уяві та здатності помічати красу в повсякденних речах. Цей розділ досліджує, як завдяки творчості ми здатні будувати власні внутрішні світи, в яких звичайне й буденне може перетворитися на щось прекрасне й унікальне.
Персональна виставка «Сади» Наталії Купчик. Роботи представлені на виставці — це не просто зображення рослин, а глибоке занурення в багатовимірний світ, де поєднуються реальність і уява.
Перший розділ виставки — це серія кольорових абстрактних робіт, де зображено рослини та квіти, яких не існує в природі. Ці квіти живуть у внутрішніх садах і народжуються з тіней, відкинутих рослинами під яскравим сонячним світлом.
Другий розділ — це серія графічних робіт, де є лише два кольори — чорний і білий. Це не просто графіка, це оголення натури, загострення всіх відчуттів, які зможе розгледіти чуйний глядач. Ці роботи будуть близькі людям, які тонко відчувають графіку, вміють бачити більше за тонкий шар графіту.
Цей проєкт розкриває глибокі роздуми про час, стійкість та взаємозв’язок людини з природою через різні художні техніки: живопис, скульптуру, монотипію, ціанотипію та фотографію.
Персональна виставка «Вічні» Дельнари Ель досліджує вічний цикл природи, де кожен елемент — від рослин до протитанкових їжаків, що стали частиною ландшафту війни, — символізує постійну боротьбу між руйнуванням та відновленням. Центральною темою виставки є відображення часу як невпинного потоку, де природа, навіть попри руйнування, завжди знаходить сили для відродження.
Пишаємось бути партнером такого глибокого та вагомого заходу! ROSA підготувала подарунки від бренду для робіт, які надихнули та вразили найбільше.
Імена переможців оголосять 22 жовтня організатори виставки.
Всіх охочих запрошуємо відвідати експозицію "Невидимі сади", яка триватиме до 27 жовтня в Національному музеї ім. Т.Г. Шевченка в Києві за адресою бульвар Т. Шевченка, 12!
Дякуємо кураторкам виставки Наталії Купчик і Дельнарі Ель за організацію неймовірного творчого проекту. Пишаємось талановитими українськими художницями-акварелістками!
Слідуйте за нами