1. Як обрати основу для живопису олійними фарбами?
2. Різниця між лінійками олійних фарб
3. Базовий набір, щоб розпочати працювати в олійному живописі
4. Курси, майстер-класи, студії де вчать живопису
.
1. Як правильно підібрати основу для олійного живопису?
Сьогодні художні магазини пропонують безліч видів основ для живопису, та не всі вони є універсальними та підходять для усіх видів фарб. Найкращими основами для олійного живопису є полотна на підрамнику та альтернативні основи: полотна на картоні, на ДВП, борди художні, картон та ДВП ґрунтовані.
Полотно на підрамнику - ідеальний вибір для художників, які обмежені в часі та цінують відразу готовий до роботи продукт. Якщо художник прагне створити картину самостійно, від процесу натягування полотна на підрамник до оформлення в раму, обирають ґрунтовані полотна в рулоні та модульні підрамники.
Полотно в рулоні є двох видів: лляне та бавовняне.
При виборі полотна важливо враховувати їх особливості: тип зернистості та різні види ґрунтів.
Обидва види полотна доступні в трьох типах зернистості, це дозволяє художнику підібрати основу згідно із жанром його майбутньої картини.
Крупне та середнє зерно допомагає зробити акцент на рельєфі, такі полотна використовують для картин великих розмірів, пейзажів, робіт в техніці імпасто, живопису мастихіном.
Дрібнозернисті основи - ідеальні для тонкого живопису: портретів, класичних натюрмортів.
Лляне полотно - це традиційний матеріал, що слугує основою для живопису вже більше ніж 2 століття. Перевагою лляних полотен є міцність, стійкість до деформацій, провисань та механічних пошкоджень, змін температури та вологості. Лляне полотно вирізняється унікальним тканим малюнком, який утворюється завдяки особливості структури волокон льону та завжди проступає "живою" фактурою крізь живопис. Завдяки цьому лляні полотна краще втримують товсті шари фарби
Для ґрунтування лляних полотен ми використовуємо олійно-емульсійний та акриловий ґрунти у двох кольорах - класичний білий та чорний. Два типи ґрунту дають художнику вибір: працювати традиційно, олійними фарбами на олійно-емульсійному ґрунті або скористатись перевагами сучасного акрилового ґрунту, який є універсальною основою для олійних та акрилових фарб.
Лляне полотно - це вибір професійних художників для створення довговічних живописних творів.
Сучасною альтернативою традиційному льону є бавовняне полотно - найпопулярніше серед художників та більш доступне за ціною. Воно є більш м'яким та еластичнішим ніж льон та має менш виражену текстуру, що ідеально для класичного живопису.
Бавовняне полотно проклеєне міцною проклейкою, яка запобігає проходженню фарби на зворотну сторону та покрите сучасним акриловим ґрунтом, що утворює білу міцну еластичну плівку після висихання. Для ґрунтування використовуються як білий класичний ґрунт, так і кольорові ґрунти для поціновувачів тонованих основ.
Ґрунтовані полотна з акриловим ґрунтом є універсальною основною для олійних та акрилових фарб.
Для тих, хто тільки опановує живопис підійдуть альтернативні ґрунтовані основи: картон, ДВП, полотно на ДВП прямокутної, квадратної, круглої та овальної форми, борди.
Картон та ДВП ґрунтовані - жорстка альтернативна основа для живопису, яка вирізняється гладкою поверхнею та більше використовуються для ескізів, експериментальних та дизайнерських робіт, які потребують ґрунтованої основи.
Полотно на ДВП - гарна ґрунтована основа для початківців та студентів, що має властивості професійного полотна за доступною ціною. Полотно на картоні ROSA Studio є дуже зручним для роботи на пленері, завдяки легкій вазі та малому об’єму.
Картон та ДВП ґрунтовані - жорстка альтернативна основа для живопису, яка вирізняється гладкою поверхнею та більше використовуються для ескізів, експериментальних та дизайнерських робіт, які потребують ґрунтованої основи.
Борд художній - це тверда основа для живопису та декорування, виготовлена із ХДФ товщиною 3 мм та дерев'яного підрамника з натуральної сосни. Основа борду покрита двома шарами художнього акрилового ґрунту, тож має готову до використання гладку білу поверхню з легкою фактурою від ґрунтування.
2. Різниця між лінійками олійних фарб
Олійні фарби ROSA представлені у двох лінійках: ROSA Gallery розроблені для професійного живопису та ROSA Studio - ідеальне рішення для студентів та художників-початківців. Обидві лінійки олійних фарб ROSA виготовлені на полімеризованій лляній олії, мають консистенцію, яка підходить для роботи, як пензлем, так і мастихіном.
Професійні олійні фарби ROSA Gallery - ідеальні для лесирувань та багатошарового живопису. Мають 59 кольорів серед яких є прозорі, напівпрозорі та корпусні. Кожний колір має високу концентрацію якісних пігментів, палітра ROSA Gallery має благородні багатогранні відтінки, які розкриваються в розведенні чи розбілах. Час висихання в тонкому шарі від 2 до 10 днів в залежності від кольору. Земляні кольори виготовлені на натуральних пігментах.
Олійні фарби ROSA Studio - гарний вибір для навчання та роботи на пленері. Палітра складається з 30 напівпрозорих та корпусних кольорів. Фарби мають пришвидшений час висихання, єдиний для всіх кольорів, до 3 днів в тонкому шарі. Олійні фарби ROSA Studio мають більш доступну ціну і є гарним рішенням для пастозного живопису.
4. Базовий набір щоб розпочати працювати в олійному живописі
Для старту роботи в олійному живописі Вам знадобляться:
• Олійні фарби. Радимо обирати саме набір фарб (не розсип, не поштучно). Склад кольорів яких має бути із класичною палітрою - це дозволяє отримувати безліч нових відтінків у сумішах. Такий набір містить всі необхідні кольори для початку роботи. Згодом Ви зможете розширити палітру додатковими кольорами, які можна придбати поштучно.
• Основа для живопису. Бавовняне полотно на підрамнику або на картоні - чудовий варіант для початку роботи в техніці.
• Пензлі з волосу щетини або синтетичного волосу. Для початку рекомендуємо обрати 2 різних форми: плоский та круглий, вони допоможуть створити мазки різних форм та розмірів. Пензлі зі щетини призначені для створення смачних фактурних мазків. Завдяки своїй густоті та довжині волосу утримують багато фарби, що робить її незамінними для олійного живопису. Синтетичні пензлі - універсальні для різних технік живопису.
• Палітра деревяна або грунтоване ДВП для роботи з декількома сумішами фарб.
Це основний базовий набір, який ви згодом зможете поповнювати додатковими матеріалами: фарбами поштучно, мастихінами, мольбертом, допоміжними матеріалами та ін.
5. Курси, майстер-класи, студії де вчать живопису
Відкрити світ живопису, отримати нові можливості для розвитку та самореалізації, більше пізнати цей світ через колір.
Сьогодні є безліч можливостей для навчання в онлайн та офлайн-студіях.
⠀
Ми створили мапу студій та майстерень України для усіх охочих навчатись.
Слідуйте за нами