Savchenko680_800.jpg

Сергій Савченко - український художник. Народився у Львові. Закінчив Львівський коледж декоративно-прикладного мистецтва та Львівську академію мистецтв.

Художник працює у сферах живопису, графіки, фотографії, відео, анімації, вуличної пластики, артоб'єкту. Його живописний стиль варіюється від легких, димчастих силуетів, до пластів насиченого кольору та густого ліплення форм. Сергій Савченко - учасник чисельних міжнародних виставок і мистецьких подій в Україні та світі. Активний організатор багатьох мистецьких акцій та подій, заснувник незалежної анімаційної студії «Savchenko Studio Production» та Savchenko Gallery в Гданську у Польщі.

"Вільний від будь-яких комплексів, охочий до взаємодії, Сергій Савченко працює в багатьох методах, стилях, з різними матеріалами та розмірами. Твори Савченка не тільки легко варіюють від абстрактного до фігуративного і навпаки, але й тішать запропонованими поміж тим можливостями. І водночас виникає враження, ніби автор має базову потребу зберегти в основі всіх своїх картин власний “експресіоністський” слід як реакційне гасло відданості самому собі.

Певності, кажуть нам, більше немає. Усюди панує нігілізм. Однак Сергій, стоячи на уявній межі, продовжує вдивлятися у руїни, ніби в них таки закладено справжній сенс. І продовжує залишати по собі сліди – рисунки, ескізи, інсталяції чи картини, – нагадуючи нам, що його поривання пильно дивитися, бачити – це також і наше поривання». (Антоніо Мембріве)

 


"Заняття мистецтвом – то завжди контакт з ірраціональним. Художник не обов’язково має бути здатен достеменно пояснити, що і для чого він робить. Ця сфера дозволяє невимовність. Усвідомлення зробленого може часом настати значно пізніше, аніж був створений його витвір. Це нормально. На мою думку, твір мистецтва – це носій інформації особливого ґатунку. Це концентрат візуальних знань і досвіду, часто не пов’язаних з часовими чи просторовими умовностями. Головне питання, котре ставиться перед глядачем: «Чи здатний ти відчитати інформацію, котру художник відтворив? А якщо так, то наскільки глибоко?» (С.Савченко)

 

Petro%20Bevza2.jpg

 

ROSA разом із видатним українським художником Сергієм Cавченком створили новий глибокий колір професійних олійних фарб ROSA Gallery - Лазурний чорний Сергія Савченка.

Лазурний чорний - це поєднання відтінків майже протилежних кольорів: затемненого холодного блакитного та глибокої теплої умбри. Лазурний чорний додає живопису шляхетності, вишуканості та глибини, а також дозволяє іншим кольорам поряд звучати виразно й вільно.

 

laboratory1.jpg

 

Автор, Сергій Cавченко, із захопленням говорить про свій колір: "Цей колір мав би стати квінтесенцією моїх вражень від північної природи, котра мене захоплювала віддавна. Це глибоко сині ночі та вечори, сталевi відблиски світанків з теракотовими переливами теплих відтінків землі. Витримані, як дуже старе вино стрункі та суворі цегляні мури з вишуканими вкрапленнями зеленої бронзи на шпилях храмів та дахівках будинків. Коли ми розуміємо, що в звичайному тюбику може знаходитися цілий світ, тоді фарба стає справжнім кольором."

 

 

Авторська комбінація пігментів вирізняє цей колір в палітрі ROSA: насичений та глибокий в масі, у розмиві розкриває свій синьо-зелений тон. Широкий діапазон відтінків та ідеальний тон для написання холодного глибокого моря, похмурих пейзажів, гірських краєвидів.

Новий колір представлений в об'ємі 45мл та ідеально доповнює існуючу палітру олійних фарб ROSA Gallery.

 

 

"Чи можна зрозуміти задум митця через його творіння? Чи вдасться візуально або тактильно осягнути глибину творчого всесвіту? Деколи це абсолюно марна і навіть небезпечна справа. Трапляється хист, настільки вибуховий, що може розірвати вашу уяву на елементарні частинки. Його талант – поза простором і часом.

Творчість Савченка – немов пропозиція легкої мандрівки, а за мить ви вже в лабіринті його експірієнсів, він монолітний і вразливий, незмінно різний. Не інтерпретуйте Сергія Савченка, його просто варто відчути. (М.Степчук)

 

 

Petro%20Bevza2.jpg

 

Petro%20Bevza2.jpg

 

"Ви коли-небудь замислювались, якого кольору ніч? Вона чорна? Хіба вона лише чорна? Опівночі та близько п’ятої ранку, коли місяць у повні чи в молодик, у мегаполісі чи в нетрях дрімучого лісу – вона різна, чи не так? Кожна ніч, кожна її мить має власний, неповторний колір.

А якого кольору ваша улюблена музика? А ваші почуття? Якого кольору страх? Нетерпіння? Бажання? Трепет?

Кожен момент життя наповнений певними кольорами, які будь-хто може спробувати розгледіти, та не кожен у змозі їх упіймати й зафіксувати. Зовсім інша справа − Сергій Савченко, ловець та повелитель кольорів." (Ю.Камінська, мистецтвознавець)

 

Petro%20Bevza2.jpg

 

Детальніше про Сергія Савченка, його творчий шлях, усі проекти художника можна почитати на сайті митця: savchenkoart.com

 

САЙТ Сергія Савченка

САЙТ галереї Сергія Савченка

icon-facebook-4.png  icon-instagram-4.png