Віктор Сидоренко - український живописець, куратор, педагог, автор об'єктів і фотокомпозицій, а також наукових і публіцистичних текстів. Народився в 1953 р. в Казахстані. Закінчив Харківський художньо-промисловий інститут (нині Харківська державна академія дизайну і мистецтв) (проф. Б. Косарєв) (1974-1979). Засновник Інституту сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України (2001).
Віктор Сидоренко є одним з лідерів Сучасного Українського Мистецтва.
Художнику притаманні глибоке знання стану і проблем сучасної світової пластичної культури, аналітичний підхід до втілення значущих тем історії та сьогодення, гостра спостережливість і розкутість композиційної фантазії та велика продуктивність. Бездоганно володіючи лінією, умінням вибудовувати форму, колорит, майстер невтомно експериментує, дошукується новітніх спрямувань у мистецтві нового тисячоліття. Це засвідчують його численні живописні полотна.
Віктор Сидоренко неодноразово нагороджений престижними відзнаками, у тому числі міжнародними.Твори В. Сидоренка зберігаються у Національному художньому музеї України, Музеї сучасного мистецтва KIASMA (Гельсінкі, Фінляндія), в колекції Єльського університету США, у збірках художніх музеїв та у приватних колекціях в інших країнах світу.
"У моїх роботах фотографії, малюнки, креслення, відео стають частиною цілісного проєкту, що триває у часі і в результаті якого формується мій Персонаж – постать людини, яка перебуває у процесі болісних змін власної свідомості.
Мова йде про одвічну драму часу, що маніпулює окремими людськими долями, перетворюючи особистість на ідеологічний проєкт. Наука, як відомо, досі не запропонувала чіткого визначення «людини», тому мистецтво мусить висувати свої версії…” (В.Сидоренко)
Зустрічайте новий особливий Авторський колір створений у колаборації відомого українського художника Віктора Сидоренка та ROSA!
Глибокий червоний Віктора Сидоренка - унікальний колір професійних олійних художніх фарб ROSA Gallery, який вразить глибиною та багатогранністю з першого мазка.
Автор із захопленням говорить про особливість свого кольору: "Палітра червоних - величезна, але, зрозуміло, що хотілося мати свій колір. Це не просто фарба! Такий красивий відтінок... Я хотів створити таку фарбу, щоб вона в собі поєднувала прозорість краплаку та, з іншого боку, мала покривну властивість."
Глибокий червоний Віктора Сидоренка – це вишуканий та складний темний червоний колір. Унікальне поєднання холодного відтінку краплаку та теплого окису заліза надає кольору безмежної варіативності. Разом із тим активний та складний Глибокий червоний зберігає свою вийнятковість як у розбілі, так і в масі.
Новий колір представлений в об'ємі 45мл та гармонійно доповнює палітру червоних кольорів олійних фарб ROSA Gallery.
"Для Віктора Сидоренка характерна естетизація картинного простору, фактурно-текстурна гра з образом. Особливо це вияскравлюється у зумисному естетизмі фактурного кракелюру, який створює ефект сакралізації картинного простору, колірній гамі фрескового живопису та рецепції вже знакових для ХХ століття тем і сюжетів як символів часу (проєкти: «Цитохронізми», «Амнезія», «Ритуальні танці»). Митець працює не просто з медіумами картини або об’єкта, а синтезує просторові відношення і світоглядні цінності. Іншими словами, мислити просторовими категоріями, а не лише чуттєвим сприйняттям експонованих об’єктів — притаманна риса сучасного мистецтва." Леся Смирна
“У проєкті «Левітація» – позбавлення від пут земного тяжіння, відчуття невагомості і польоту. Це і є остаточна версія метафори свободи. «Левітація» асоціюється з польотом духу, розкріпачує снами або духовними практиками. І це відбувається не на фізичному рівні; ці напіводягнені фігури в умовному просторі – це люди взагалі, «люди в часі».“ Віктор Сидоренко
"Людина в кальсонах — це людина з двадцятого, де кальсони носили всі — солдати, арештанти, цивільні; це знак рівності, спільності доль — цілого покоління тоталітарного суспільства. Білизна — це остання межа, яка відділяє людину від суспільства, тому людина в кальсонах — це об’єкт пам’яті і трансформацій, який не залишається в межах посттоталітарного дискурсу, а виходить у ширший контекст, порушуючи тему особистості та масової свідомості." Віктор Сидоренко
"Проводячи свого героя через терени психологічних дослідів, ірраціональних процесів та перевтілень, художник продовжує виснажливу підготовку головного героя до того, що начебто ніколи не настає — невідворотної зустрічі з собою." Андрій Сігунцов
Слідуйте за нами